reference

Reference

Již dlouho jsem uvažovala nad tím, že bych potřebovala psychoterapii, ale nevěděla jsem, ke komu jít, aby to mělo smysl, ale tady jsem ho našla hned při prvních sezeních. Práce s paní Šimkovou je skvělá a ačkoliv mám problém, někomu otevírat své slabiny a mluvit o svých problémech, tak při našich společných sezeních s ní to jde samo. Pomáhá mi uvědomit si zažité vzorce života, ze kterých člověk musí malými krůčky a společnou pomocí, vystoupit. Velmi si cením individuálního přístupu, empatie a vstřícnosti. Jsem moc ráda, že jsem se dostala do "rukou" právě paní Šimkové.

Al., 22 let, zubní instrumentářka - pracujeme online


Vstřícný, profesionální přístup s cílem pomoci. Vyhledání vhodného a příjemného způsobu komunikace (pomocí karet, kresby, povídání, prostorové vizualizace apod.). Velmi oceňuji vedení a osvětlení situace, pocitů, které zažívám. Bára postřehne i moji nevědomou změnu posedu, pohledů i tónu hlasu. Musím jen doporučit.

Naty, 21 let, prodavačka 

Naše spolupráce s Bárou začala již téměř před půl rokem, její naslouchání, přístup a empatie mi otevřely oči v mnoha směrech. Kombinace odbornosti a životních zkušeností mi nenásilně pomohla vyrovnat se s určitými životními situacemi. Jako studentka vysoké školy zažívám specifické životní události, kterým Bára rychle porozuměla a pomohla mi tak vypořádat se s nimi s klidem v mysli i na srdci. Všechny již zmíněné benefity doplňuje také příjemná atmosféra doprovázející veškerá sezení. Báru bych ráda vřele doporučila všem, kteří nad sezení uvažují.

Týna, 21 let, studentka VŠ

Neměla jsem velmi dobré předchozí zkušenosti s lidmi v oboru, ale Bára mi dokázala, že ne všichni jsou stejní. V Báře jsem našla oporu a pochopení. Jsem velmi vděčná, že právě ona mi byla doporučena. 

"Děkuju ti, protože jsem vůbec neměla odvahu někam docházet po předchozích zkušenostech a teď jsem ráda, že jsem se vůbec tehdy dokopala ti zavolat, bylo to nejlepší rozhodnutí, co jsem za posledních pár let udělala."

Nel, 22 let, pracující v logistice

Díky Barče jsem přišla na to, že všechno nemusí být tak černé jak vypadá. Cítím se šťastněji a mohu dokonce i říct, že jsem se začala mít ráda a dokážu svět vnímat lépe než jen jako vězení, ale spíše jako bránu k mnoha možnostem, nejspíš bych na to nepřišla, nebýt Báry. Chodím k ní už mnoho měsíců a na sobě vidím změny, jsem pozitivnější a snažím se najít si cestu k sobě, dříve jsem se ani nesnažila, protože jsem nevěděla jak, ale když mi byla ukázána cesta, vrhla jsem se do ní. Barča mi na každém sezení nabídne čaj a jejím milým vystupováním mě dokáže dostat do prostoru plného důvěry a pohodlí. 

Adél, 19 let, studentka SŠ, teď už VOŠ

Díky paní Šimkové jsem byla schopna změnit své staré vzorce, které mne v životě velmi omezovaly. Pro maminku dvou dětí byla tato změna zásadní a úlevná. Z úzkostné ženy, která lpí na svých starých nefunkčních přesvědčeních, jsem se stala pohodovou maminkou, která je schopna si říct o pomoc a co víc, i ji také umí přijmout. To vše díky paní Báře. Změnila mi hodně pohled na výchovu a na přístup sama k sobě. Moc vám děkuji.

Kristýna, 32 let, na rodičovské dovolené

kolik vás setkání bude stát


první setkání             - 80 minut

800 Kč

následná setkání      - 60 minut

800 Kč

v případě potřeby    - 80-90 minut

1200

párové sezení           - 80-90 minut

1200 Kč

tandem                     - 80-90 minut

(možnost přizvat druhého terapeuta pro získání dalšího úhlu pohledu)

2000 Kč

Platby možné v hotovosti / převodem na účet. V případě potřeby možné domluvit podmínky individuálně (jste student; docházíte ke mně pravidelně na jednorázové akce či se zúčastňujete dlouhodobých setkávání; nacházíte se ve finančních potížích nebo jen potřebujete zpozdit / rozložit platbu apod.). 

Kdo má finanční prostředky a chuť zaplatit nad rámec stanovené ceny, může vložit prostředky do kasičky pro ty, kteří by si jinak nemohli terapii dovolit. V "banku", ze kterého se dá čerpat momentálně 400,-. Díky! 

FAQ

Kolik mi musí být, abyste mě přijala do individuální práce?

Primárně přijímám dospívající od 15 let a dospělé. Ve výjimečných případech i mladší - od 13 let. Tyto situace je pak potřeba řešit velmi individuálně. Důležité tady je, že jestliže ke mně chce docházet nezletilý, na prvním setkání musí být bezpodmínečně přítomen jeho zákonný zástupce, minimálně na část sezení. Pokud se poté společně domluvíme a bude to pro všechny strany ok, v průběhu může odejít. Jednou za dopředu stanovenou dobu se setkáváme v tzv. "revizním setkání", které slouží ke zmapování situace doma, ke zhodnocení toho, jak fungují stanovené dohody, k nastavování nových, apod. Pravidelná spolupráce s rodiči / zákonnými zástupci je podmínkou pro přijetí nezletilého do praxe.

Pokud mi není 18, budete přenášet informace mým rodičům?

Pokud nepůjde o přímé ohrožení tvého života nebo života někoho jiného, pak ne. S rodiči výslovně stanovuji dohody, jak bude komunikace mezi námi vypadat - nemusíš se tedy bát, že bys mi prozradil/a něco důvěrného a já to obratem volala mámě. Ta revizní setkání, kde se potkáváme společně, probíhají především na úrovni komunikace a na "povrchu". Plním v nich spíše mediační funkci (funkci prostředníka), rozhodně to není o tom, že bych vynášela nějaké informace z předešlých setkání - pokud se na tom výslovně nedohodneme.

Jak probíhá první setkání?

Ukážu vám prostor, povím něco o sobě, svém způsobu práce a vy mi zase povíte něco o tom, co vás ke mně přivádí. Společně pak budeme rozebírat, na čem bychom spolu mohli pracovat a jestli si vzájemně sedneme natolik, abychom se potkávali dál. Pokud budete mít pocit, že to na další setkání není, pak se v klidu rozloučíme :-) případně vám zkusím doporučit někoho jiného či jinou formu, jak s daným tématem pracovat

Jak probíhají ta další setkání? 

Různými způsoby se budu snažit vás doprovodit na cestě k cíli, který si společně vytyčíme. Společně budeme hledat techniky, které sednou právě vám a povedou vás nejprve k pochopení a následně ideálně ke změně toho, co již není funkční. Postupně se můžeme opřít o různé terapeutické karty, o prvky z arteterapie, o sny, o pohyb, o hraní rolí, o přechodové rituály... zkrátka na to půjdeme přes prožitek. Taky si samozřejmě budeme dost povídat. :-) 

Jak vůbec poznám, že je pro mě terapie vhodná?

Vhodná pro vás je, pokud pociťujete nespokojenost se svým životem a už si s tím nedovedete poradit sami. Pokud hledáte někoho, kdo nesoudí, vnímá, bude v tom s vámi a povede vás k rozšíření pohledu. Pokud v sobě máte uzavřené nějaké téma, které vás bolí a nedokážete se s ním nikomu svěřit. Pokud cítíte, že se ve vašem životě opakují nefunkční vzorce a nejste schopni z nich vystoupit. Pokud si přejete sami se sebou pracovat, rozvíjet se a moc nevíte, jak a kde začít.

A jak poznám, že pro mě vhodná není?

Vhodná pro vás není, pokud potřebujete / očekáváte psychodiagnostiku - nejsem klinický psycholog ani psychiatr! Pokud byste přišli s postojem - pasivně si sednu a terapeut něco vymyslí. (Terapie je společný proces, při kterém klient nese zodpovědnost za svůj podíl práce.) Pokud nejste ochotní tento podíl zodpovědnosti sám za sebe přijmout. 

Zaručujete kvalitu?

Zaručuji odpovídající vzdělání k práci kterou dělám. Zaručuji svou stoprocentní autenticitu a opravdovost ve všem, čím společně projdeme. Zaručuji, že pokud ucítím, že vaše zakázka překračuje mou kompetentnost či zkušenosti, doporučím vám někoho jiného. Zaručuji, že se neustále dál vzdělávám, konzultuji se svými kolegy a pravidelně podstupuji supervizní setkání (pod vedením: Mgr. Dana Moree, Dr. a Mgr. Štefan Schwarz). Nezaručuji, že můj způsob práce sedne zrovna vám. :-)